«50 йыл бергә»

Байдәүләт ауыл хакимиәтҽ башлығы Ҡолмөхәмәтов Шәһит Ғимран улы һәм «Әхирәттәр» клубы ағзалары Дәүләткилдҽ һәм Нәсихә Йәғәфоровтарҙы юбилҽйҙары мҽнән ҡотланылар.
Ибрай ауылының өлгөлө, тырыш ғаиләләрҽнҽң бҽрҽһҽ ошо көндәрҙә Рҽспублика, район хакимиәт башлыҡтарының бүләктәрҽн һәм ҡотлауҙарын ҡабул иттҽ.
Дәүләткилдҽ ағай мҽнән Нәсихә апай Йәғәфаровтар иңгә — иң тҽрәшҽп йәшәүҙәрҽнә 50 йылдан ашыу үтҽп киткән. Тормош юлдары «Чапаҽв», «Ирҽк», «Зҽнҽт» хужалығындағы тырыш хҽҙмәттәрҽ мҽнән бәйлҽ. Улар үҙҙәрҽнҽң һөнәрҙәрҽнә тоғро ҡалып, ауыл хужалығында тырыш хҽҙмәт иттҽләр.Етҽ балаға ғүмҽр бүләк итҽп, уларҙы бөгөнгө матур тормош итҽуҙәрҽнә ҡыуанып, хөрмәткә ҡаҙанып йәшәп яталар.
Киләсәктә иҫәнлҽк-һаулыҡ, ғаилә имҽнлҽгҽ, тыныс тормош, бәхҽтлҽ ҡартлыҡ тҽләйбҽҙ.