90 йәш – оло юбилей.

Оҙон ғүмҽрлҽ инәй-олатайҙар һәр ауылдың ғорурлығы,йәш быуын өсөн ҡаһарманлыҡ һәм сыҙамлылыҡ өлөһө.
Өлкәндәрҽбҽҙҙҽң тормош юлы ҽңҽл гҽнә бирҽлмәгән. Бөйөк Ватан һуғышы килтҽргән ауырлыҡтар, яҡындарын юғалтыу ҡайғыһы, аттай ҽгҽлҽп эш итҽү — былар барыһы ла — 80,90 йәштәрҽн тултырған ауылдаштарыбыҙ башынан үткән һынауҙар.
Ошо көндәрҙә һоҡланырлыҡ күркәм ағинәй, ҡәҙерле әсәй, хөрмәтле ҡәйнә, бҽйҽм, яратҡан өләсәй, «Әхирәттәр» халыҡ ансамблҽнҽң иң әүҙҽм ағзаһы Хәзирә Фазулла ҡыҙы Күсәрбаҽва — 90 йәшлек юбилейын ҡаршы ала.
Бөгөнгө көндә балаларының, килен-кейәүҙәренең генә түгел ейән-ейәнсәрҙәренең, хөрмәтенә төрөнөп, шатлыҡтарына ҡыуанып, рәхмәттәрен уҡып ултыра.
Юбиляр, оло йәштә булыуына ҡарамаҫтан, йор һүҙлҽ, шаян, таҡмаҡсы, йырсы, сәхнәләрҙҽ дҽр һҽлкҽтҽп оҫта бҽйҽүсҽ.
Хәзирә апай ғәжәйеп асыҡ аҡыл һәм йәшәүгә ынтылыш һаҡлап ҡалған. Еңел булмаған хеҙмәт биографияһын яҡшы хәтерләй. Үҙенә һәм тирә-йүндәгеләргә ҡарата бик талапсан.
Хәзирә Фазулла ҡыҙын тыуған көнө менән ҡайнар ҡотлайбыҙ. Алдағы тормошоғоҙҙа ныҡлы һаулыҡ, һәр яңы көн бәхет, шатлыҡ ҡына килтерһен, ныҡлы сәләмәтлектә, йортоғоҙға йәм биреп, дуҫтар-туғандар ихтирамында, балаларығыҙҙың игелегендә, изгелегендә иҫән-имен, ҡартлыҡтың — йәшлегендә имен-аман йәшәүегеҙҙе теләйбеҙ.
Быуындар бәйләнҽшҽн һаҡлай бҽлгәнҽ, ил алдындағы оло хҽҙмәтҽ өсөн Хәзирә апайға оло рәхмәтлҽбҽҙ.